Вход  •  Русский English Українська
История

 


Кафедра біології була заснована в 1926 році. Спочатку кафедрою завідував зоолог професор О.М.Нікольський, потім – зоолог професор В.Л.Паулі і протягом року гістолог професор В.Ф.Рубашкін.

З 1930 року кафедру очолював Євген Олександрович Фінкельштейн (1897-1976). Наукова робота кафедри проводилася за декількома напрямками. Роботи з біології тварин, які є переносниками і резервуарами збудників небезпечних для людини інфекцій, проводили Н.Г.Мілютін, М.М.Зотин, В.І.Бірюков. Подальші дослідження в області експериментальної морфології дозволили співробітникам кафедри перейти до вивчення проблеми виникнення і розвитку пухлин.

Євген Олександрович ФінкельштейнПід час війни кафедра була евакуйована до міста Оренбург, де продовжила свою роботу. Влітку 1944 року після повернення у звільнений Харків кафедра одержала приміщення по вулиці Тринклера, 12.

З 1948 року завідування кафедрою було покладено на доцента Василя Івановича Бірюкова.

Василь Іванович Бирюков з співробітникамиУ 1962 кафедру очолила доцент Варвара Олексіївна Самарова, а в 1963 році на посаду завідувача кафедри була обрана професор Полина Василівна Михайлова.

Полина Василівна МихайловаЗ 1973 по 1977 рік кафедру очолювала доцент М.М. Павлова.

З 1977 по 1993 рік кафедру медичної біології очолювала доктор біологічних наук, професор Світлана Володимирівна Жукова.

Світлана Володимирівна ЖуковаПрофесор С.В. Жукова у співавторстві з професором, завідувачем кафедри медичної біології Донецького медичного інституту А.О. Слюсарєвим підготувала у 1987 році новий підручник з біології. Підручник декілька разів перевидавався в тому числі молдавською та вірменською мовами.З 1995 року по 2002 рік кафедру медбіології, паразитології і генетики очолював доктор біологічних наук, професор Геннадій Федорович Жегунов. З 1996 року вперше в історії кафедри здійснюється викладання біології англійською мовою для іноземних студентів.З 2002 року кафедру очолив доктор медичних наук Валерій Васильович М’ясоєдов.У навчальному процесі йде постійний пошук нових методів і форм викладання, активно впроваджується комп'ютерне тестування студентів. Щорічно проводиться наукова студентська конференція, кращі роботи на-правляються для участі в університетській конференції. Переможці олімпіади, яка щорічно проводиться на кафедрі, представляють університет на Всеукраїнській олімпіаді з медичній біології.

Теми дисертаційних робіт, виконуваних співробітниками кафедри, охоплюють такі галузі науки як біохімія мозку, популяційна генетика, ембріологія та кріобіологія.


Кафедра медичної біології розташована за адресою:
61022, м. Харків, пр. Науки, 4
корпус А. 1,2 поверх

тел. +380(57)7077336, 7077243
e-mail: medbio@online.ua